داروی درمان پرستات
گروه محصولات

داروی خوراکی «براتیگا» نسل جدید هورمون درمانی سرطان پروستات، توسط داروسازی دکتر عبیدی تولید و روانه بازار شد

25/1398

خلاصه

درمان سرطان پرستاتبه گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، پروستات دومین سرطان شایع در مردان است و هورمون درمانی یکی از راه‌های شناخته شده در کنترل این سرطان است. داروسازی دکتر عبیدی در راستای تأمین سلامت جامعه، شیوه نوین درمان این بیماری را با تولید و عرضه مولکول ابیراترون با نام «براتیگا» ارائه کرده است. مولکول ابیراترون توسط اداره نظارت بر غذا و دارویامریکا(FDA) و آژانس دارویی اروپا (EMA) به تأیید رسیده است.

درمان سرطان پروستات با عمل جراحی، پرتو درمانی، ایمونوتراپی و شیمی درمانی انجام می‌شود که روش‌های درمانی از این دست عوارضی چون بی اختیاری ادراری و ناتوانی جنسی را به همراه دارد و بر کیفیت زندگی فرد مبتلا تأثیر می‌گذارد.

«براتیگا» داروی نسل جدید هورمون درمانی سرطان پروستات است که با دریافت مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی کشور توسط داروسازی دکتر عبیدی تولید و روانه بازار شده است و به صورت قرص خوراکی روکش دار مورد مصرف قرار می‌گیرد. خوراکی بودن این دارو باعث سهولت در مصرف و تسریع روند درمان بیماری می‌شود.

از ویژگی‌های داروی هورمون درمانی «براتیگا» ارتقا سطح کیفی زندگی بیمار است. زیرا مشکلات و عوارضی که در سایر شیوه‌های درمانی این بیماری وجود دارد در هورمون درمانی «براتیگا» کمتر دیده می‌شود.

هورمون درمانی نقش مهمی در کنترل سرطان پروستات دارد. چراکه سرطان پروستات بعد از مدتی به هورمون درمانی اولیه مقاومت نشان می‌دهد و دوباره شروع به رشد می‌کند. در این شرایط بهترین دارو برای درمان سرطان پروستات تجویز داروی «براتیگا» به عنوان نسل جدید داروهای هورمون درمانی است.

علت سرطان پروستات مشخص نیست. اما تغییر در DNA سلول می‌تواند علتی برای وجود سرطان پروستات باشد که این تغییرات نسل به نسل منتقل می‌شود و سبک زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نوع رژیم غذایی در مبتلا شدن به این بیماری تأثیرگذار است. چاقی، سیگار و استفاده از گوشت قرمز و غذاهای پرچرب ریسک ابتلاء به سرطان پروستات را افزایش می‌دهد.

سرطان پروستات اغلب از طریق کشف اتفاقی افزایش غیر طبیعی PSA تشخیص داده می‌شود و در موارد پیشرفته‌تر تکرر و سوزش ادرار و در مراحل بسیار پیشرفته به صورت درد در ناحیه کمر و یا استخوان‌ها دیده می‌شود. برای تشخیص این بیماری لازم است از سن ۵۰ سالگی و حتی زودتر تست‌های تشخیص سرطان پروستات انجام شود.

لازم به توضیح است داروی خوراکی «براتیگا» در داروخانه‌های تخصصی سراسر کشور موجود است که با نسخه پزشک قابل تهیه می‌باشد.

برای مصرف دارو با پزشک مشورت نمائید. همچنین اطلاعات بیشتر درباره این محصول از جمله عوارض جانبی و موارد منع مصرف در وب سایت داروسازی دکتر عبیدی در دسترس است.

نظرات
ارسال نظر

>
اخبار مرتبط