ممنوعیت واردات 60 قلم دارو از طرف سازمان غذا و دارو
گروه محصولات

جزئیات ممنوعیت واردات ۶۰ قلم دارو/ توان صنعت در تامین نیاز کشور

25/1398

خلاصه

ممنوعیت واردات 60 قلم داروسخنگوی سازمان غذا و دارو در ارتباط با لیست ممنوعیت ۶۰ قلم داروی وارداتی، توضیحاتی ارائه داد.

شهرام شعیبی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به لیست ممنوعیت ۶۰ قلم داروی وارداتی، گفت: قطعاً این لیست رو به افزایش خواهد رفت، زیرا توان صنعت داروسازی کشور برای تولید دارو بالاست.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید دارو در کشور کفاف نیاز داخلی را می دهد، افزود: آنچه مسلم است، برای این ۶۰ قلم دارو که واردات آنها ممنوع شده است، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو، ادامه داد: قطعاً از محل ممنوعیت داروهای وارداتی، صرفه جویی ارزی خوبی صورت خواهد گرفت که ممکن است در قالب تسهیلاتی برای تولید دارو در کشور هزینه شود.

شعیبی در ارتباط با ۶۰ قلم دارویی که واردات آنها ممنوع شده است، گفت: این ۶۰ قلم شامل داروهایی از دسته قلبی عروقی، هورمونی، چشمی، پوستی و آنتی بیوتیک ها است که تولید آنها را در داخل کشور داریم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو، در پاسخ به این سئوال که در تامین مواد اولیه این ۶۰ قلم دارو مشکلی پیش نخواهد آمد، اظهار داشت: شاید در تامین مواد اولیه برخی داروها مشکل داشته باشیم، اما برای این ۶۰ قلم دارو مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش مهر، غلامحسین مهرعلیان سرپرست اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، نیز با اشاره به ممنوعیت واردات داروهای مشابه تولید داخل، عنوان داشته است که سازمان غذا و دارو در راستای سیاست‌های کلان وزارت بهداشت در نظر دارد با ظرفیت سنجی توان شرکت‌های داخلی تولید مواد اولیه، واردات مواد اولیه مشابه تولید داخل را نیز محدود یا قطع کند.

نظرات
ارسال نظر

5/5 0 0 0
اخبار مرتبط
021-88734040 info@pharmaclean.ir سوالات متداول